سفارش ترجمه
معرفی گوگل ترنسلیت (Google Translate)

معرفی گوگل ترنسلیت (Google Translate)

معرفی گوگل ترنسلیت (Google Translate)

هنگامی‌که یک فرد برای کسب علم وارد دانشگاه می‌شود از مهم‌ترین مسائلی که با آن روبه‌رو می‌شود ترجمه متون زبان می‌باشد. نیاز به ترجمهٔ متن‌های تخصصی در تمامی تحصیل وی ادامه دارد و در آینده در حوزهٔ کسب‌وکار بسیار به این علم نیازمند می‌شود. شاید برخی بر این باور باشند که با مراجعه به کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی می‌توانند به‌راحتی تمامی متون را ترجمه کنند و این امر برای آن‌ها کاری ساده باشد ولی در پاسخ به این عزیزان باید گفت که توانایی در ترجمه متون زبان انگلیسی با رفتن یک دوره از کلاس‌های آموزشی کسب نمی‌شود. بلکه این توانایی به مهارت فرد و تلاش وی بستگی دارد که خود فرد برود و مقالات و کتاب‌های زیادی را مطالعه و ترجمه کند تا دایره لغات آن افزایش یابد و بامعلومات علمی بالاتری سعی در ترجمه داشته باشد. برای ترجمه زبان انگلیسی ابزار کمکی بسیاری چون دیکشنری و نرم‌افزارهایی است که انجام فرایند ترجمه را تسریع می‌بخشند نمونه‌ای از این نرم‌افزارها را برای شما عزیزان مقال می‌زنیم، به‌طور مثال مترجم گوگل یا گوگل ترنسلیت توسط خود گوگل ارائه‌شده است و این نرم‌افزار به زبان‌های زیادی اشراف دارد لازمهٔ استفاده از امکانات آن این است که به اینترنت متصل باشید. برای کاربران عزیز باید گفت که استفاده از مزایا و امکانات گوگل ترنسلیت برای همگان به‌صورت رایگان می‌باشد.

 

یافتن گوگل ترنسلیت و قابلیت‌های آن

برای یافتن گوگل ترنسلیت نیاز به جست‌وجو در سایت‌ها و یا دانلود نرم‌افزار خاصی نیست شما می‌توانید در موتور جست‌وجوی گوگل عبارت Google Translate  را تایپ کنید و به‌راحتی آن را بیابید اولین لینکی که گوگل برای شما می‌آورد را بر روی آن کلیک کنید و وارد سیستم آن شده پس از ورود به سیستم گوگل ترنسلیت زبان‌های موردنظر را خود را وارد کنید و متن موردنظر را در کادر اول بنویسید سپس سیستم متن ترجمه‌شده را در کادر مقابلش برای شما می‌آورد البته باید گفت که گوگل ترنسلیت قابلیت‌های بسیار خوبی برای آن طراحی‌شده است که شمارا در امر ترجمهٔ کلمات و جملات یاری می‌دهد. مختصری از این قابلیت‌ها را برای شما عزیزان آورده‌ایم:


۱- بیان تلفظ صحیح کلمات

انسان برای اینکه بتواند یک کلمه را به خاطر بسپارد در درجهٔ اول باید بتواند آن را معنا کند. اگر شما برای ترجمهٔ کلماتتان به سراغ دیکشنری بروید هنگامی‌که کلمه نوشته‌شده است در کنار آن‌یک سری علائم نگارشی مشخص، تلفظ و اوای کلمات آورده شده است. گاهی بعضی از افراد در هنگام خواندن تلفظ دچار اشتباه می‌شوند اما با استفاده از گوگل ترنسیلیت وقتی‌که شما کلمهٔ موردنظرتان را در آن تایپ می‌کنید می‌توانید با کلیک کردن بر روی علامت بلندگو تلفظ صحیح کلمهٔ نوشته‌شده را بشنوید و درر ادامه کلمهٔ شما ترجمه‌شده است و دیگر نیازی به دیکشنری ندارید. با استفاده از گوگل ترنسلیت فرایند ترجمه به سهولت انجام می‌پذیرد و شمارا در یادگیری تلفظ صحیح کلمات کمک می‌کند.

 

2- بیان معانی مختلف کلمه

در برخی موارد ممکن است یک کلمه معانی مختلفی را دارا باشد زمانی که شما کلمه موردنظر خود را در گوگل ترنسلیت تایپ می‌کنید در کادر ترجمهٔ آن معنی اصلی کلمه با توجه به ترکیب جمله را بیان می‌کند و در زیر صفحه مابقی معانی با ساختارهای متفاوت آن آورده می‌شود گوگل ترنسلیت این امکان را به شما می‌دهد که اگر در جملهٔ نوشته‌شده به دنبال معنی یک کلمهٔ خاص هستید آن را بیابید و هایلایت کنید که از سایر کلمات در آنجا متفاوت باشد.


3- درک بهتر معانی با ذکر مثال

وقتی‌که شما صفحهٔ گوگل ترنسلیت را باز می‌کنید در کنار علامت بلندگو یک علامت سیاه‌رنگی شبیه note وجود دارد. کاربرد این علامت در هنگامی است که شما مفهوم کلمه را به‌درستی نفهمیده‌اید و گوگل ترنسلیت کلمه را در قالب جملاتی برای شما مثال می‌زند با کلیک کردن بر روی این علامت مثال‌هایی از معانی مختلف در قالب جمله نمایان می‌شود تا کاربر با خواندن جمله معنای درست واژه را به‌درستی درک کند.


4- ترجمه صوتی کلمات

بارها برای بسیاری از افراد پیش‌آمده است که تلفظ یک کلمه را می‌دانند ولی از املای صحیح آن مطمئن نیستید اگر شما با چنین دردسری روبرو شدید در این حالت شما با فشردن علامت بلندگو، تلفظ صحیح آن را بگویید سپس گوگل ترانسلیت ترجمه کلمه را به شما نمایش می‌دهد.


نظرات (1)

    نظر بدهید