سفارش ترجمه
در اسکایپ ترجمه همزمان را تجربه کنید

در اسکایپ ترجمه همزمان را تجربه کنید

امروزه اکثر افراد شبکه‌های اجتماعی را می‌شناسند اسکایپ یکی از نرم افزارهای پر طرفدار پیام رسان صوتی که نسل جوان به خوبی با آن آشنا هستند. پس از استقبال زیاد این نرم افزار در دنیا ماکروسافت مقدار از بودجهٔ سالانهٔ خودش را صرف خرید این نرم اقزار مهم کرد. شاید سود آوری خرید نرم افزار اسکایپ به اندازهٔ سود آوری خرید نرم افزار واتس اپ توسط فیس بوک نبود. ولی باید بدانید اسکایپ در تماس صوتی حرف اول را می زند و هیچ نرم افزاری همتای سطح تماس صوتی اسکایپ نیست.

 

ویژگی ممتاز اسکایپ

یکی از ویژگی‌های جالبی که اسکایپ مدتی پیش عرضه کرد قابلیت ترجمه هم‌زمان آن در تماس‌های صوتی است. این قابلیت به این صورت است که کاربران اسپانیایی و انگلیسی می‌توانستند با همدیگر به‌صورت صوتی کاملاً عادی صحبت کنند و سخنان آنان توسط اسکایپ هم‌زمان ترجمه می‌شد.

این قابلیت بسیار عالی این امکان را می‌دهد تا افراد با یکدیگر در سرتاسر جهان بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و جواب‌های خودشان را در همان زمان با زبان خودشان به‌صورت ترجمه بشنوند.

زبان‌هایی که برای این قابلیت در اسکایپ پشتیبانی می‌شود عبارت است از: انگلیسی، ایتالیایی، عربی، پرتقالی، پرتقالی برزیلی، چینی، روسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی که همگی این زبان‌ها را اسکایپ در مکالمات خود ترجمه می‌کند.

پیش‌بینی و امید ما بر این است که با استفاده روزافزون دیگر کشورها از این قابلیت و خود نرم‌افزار اسکایپ، سرمایه‌گذاری برای دیگر کشورها و زبان‌های مختلف ازجمله ایران فراهم شود.

یکی از متخصصین در این پروژه می‌گوید: این ابزار ترجمه هم‌زمان اسکایپ، نتیجه زحمت ۱۰ ساله ما است و با استفاده از آن دیگر زبان و جغرافیا مانعی برای پیشرفت مردم جهان نخواهد بود. با این ابزار، همه افراد می‌توانند از هر جای دنیا با همکاران، دوستان و مربیان خارجی خود صحبت کرده و نیز جواب بشنوند.

در هنگام بررسی بر روی این قابلیت آزمایش‌های فراوانی توسط ماکروسافت صورت گرفت که دریکی از آن‌ها مایکروسافت از دانش‌آموزان اسپانیایی مدرسه‌ای در پایتخت کشور مکزیک یعنی مکزیکوسیتی خواست تا با دانش‌آموزان انگلیسی‌زبان مدرسه‌ای در واشنگتن پایتخت کشور آمریکا صحبت کنند و انجام این قابلیت را مورد آزمایش قرار دهند.

ماکروسافت، سرمایه‌گذار اسکایپ که آن را خریداری کرده است بر این باور است که، اکنون دیگر جغرافیا و زبان مردم دنیا، مانعی برای تعامل و همکاری آن‌ها با یکدیگر نیست. وی در پی این گفته‌ها می‌گوید مترجم متنی اسکایپ، برای بیش از ۵۰ زبان، این قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد که افراد برای استفاده از آن‌ها می‌توانند لیست کامل کشورهارا ببینند و از آن قابلیت استفاده کنند. البته شایان به ذکر است که با عضویت در اسکایپ افراد می‌توانند از تمامی مزایا و از سرویس مترجم متنی اسکایپ استفاده کنند و اوقات خوشی را با دیگر دوستان خود داشته باشند.

با توجه به تحقیقات آماری انجام‌شده میانگین دقیقه استفاده از اسکایپ در مکالمات برای کاربران، ۲۷ دقیقه در ماه است و مقدار عدد مکالمات برای کاربران فعال که آر اسکایپ به مقدار زیاد برای مکالمات خود استفاده می‌کنند، به ۱۰۰ دقیقه هم می‌رسد.

در پی این تحقیقات آماری انجام‌شدهٔ ماکروسافت، بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر در ماه از قابلیت پیام صوتی اسکایپ برای مکالمات خود استفاده می‌کنند. با احتساب این میزان مکالمه در ماه به عدد ۲ میلیارد دقیقه می‌رسد. با توجه به این اعداد و ارقام بالا و چنین جامعهٔ بزرگ کاربران اسکایپ برای مکالمات تلفنی بر این باور می‌رسیم که به ابزاری چون مترجم هم‌زمان اسکایپ بسیار لازم است و سرمایه‌گذاری در این امر بسیار پرسود خواهد بود.

از دیگر قابلیت‌های اسکایپ که به کاربران خود در نرم‌افزار می‌دهد این است که می‌توانند علاوه بر پیام متنی، صوتی، تصویری می‌توانند به‌صورت زنده با دیگر مشترکین ارتباط برقرار کنند. مشترکینی که با نرم‌افزار اسکایپ کار می‌کنند با پرداخت هزینه‌ای می‌توانند با تلفن‌های ثابت نیز تماس بگیرند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. داشتن این قابلیت‌های ویژه است که نرم‌افزار اسکایپ را یکه تازه در دنیای اینترنت کرده است. با توجه به روند پیشرفتی این نرم‌افزار پیش‌بینی و امید بر این است که به‌زودی قابلیت‌های جدیدی را به کاربران خود ارائه دهد.

خدمات ترجمه هم‌زمان فارسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی و خدمات ترجمه هم‌زمان عربی به دو زبان فارسی و انگلیسی را به‌وسیلهٔ ایران مترجم می‌توانید بهره‌مند شوید.


نظرات (0)

    نظر بدهید